معرفی بهترین آموزشگاه های حسابداری ایران

تاریخ انتشار: 1402/04/05

معرفی بهترین آموزشگاه های حسابداری ایران

اگر به دنبال معیارهای مهم جهت انتخاب آموزشگاه حسابداری و لیستی از برترین آموزشگاه‌های حسابداری در شهر خود هستید تا آخر این نوشته همراه ما باشید.

برترین آموزشگاه‌های حسابداری فنی حرفه‌ای در ایران


رشته حسابداری یکی از رشته‌های پرمخاطبی است که بازار کار خوبی دارد و افراد دارای مهارت در آن به‌راحتی می‌توانند مشغول به کار شوند؛ بااین‌وجود متاسفانه آموزش دانشگاهی و آکادمیک رشته حسابداری در ایران پاسخگوی بازار کار نیست و صرف تحصیل در گرایشهای رشته حسابداری در دانشگاه‌ها، ورود به بازار کار برای دانش‌آموختگان آن را فراهم نمی‌کند.

حسابداری، شغلی تخصص محور است و فقط افرادی که به فنون و مهارت‌های آن مسلط هستند می‌توانند در این کار موفق شوند (حتی اگر تحصیلات آکادمیک در این رشته نداشته باشند).

به دلیل پاسخگو نبودن آموزش‌های دانشگاهی جهت ورود به بازار کار و همچنین وابسته نبودن این شغل به تحصیلات دانشگاهی، امروزه علاوه بر دانش‌آموختگان این رشته، علاقه‌مندان زیادی در سراسر ایران برای ورود به بازار کار در این شغل در دوره‌های آموزشی آموزشگاه‌های حسابداری شرکت می‌کنند.

انتخاب آموزشگاه مناسب و معتبر تاثیر بسیار زیادی بر میزان مهارت و آمادگی فرد برای ورود به بازار کار دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ابتدا به بررسی معیارهای مهم برای انتخاب برترین آموزشگاه حسابداری بپردازیم و سپس بهترین آموزشگاه‌های حسابداری در شهرهای مختلف ایران را به شما معرفی کنیم.

چرا باید در انتخاب آموزشگاه حسابداری وسواس به خرج دهیم؟


بعضی از افراد به‌غلط معتقدند صرف علاقه به رشته حسابداری جهت یادگیری آن کافی است و این‌که در کدام آموزشگاه و توسط چه اساتیدی آموزش ببینیم چندان مهم نیست!

باید گفت شما قرار است زمان زیادی از وقت و انرژی خود را در آموزشگاه‌ها جهت آموزش صرف کنید پس ضروری است برای انتخاب بهترین آموزشگاه‌های حسابداری جهت آموزش وقت بگذارید تا نتیجه عالی دریافت کنید.

معیارها و ویژگی‌ها برای آموزشگاه حسابداری


یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب آموزشگاه حسابداری داشتن اساتید خوب و حرفه‌ای است. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم حسابداری یک شغل تخصص محور است که دایماً در طول زمان به‌روز می‌شود. وجود یک استاد خوب که تجربه‌ی زیادی در آموزش حسابداری دارد و مدام اطلاعات خود را به‌روز نگه دارد یکی از معیارهای اصلی و مهم برای انتخاب آموزشگاه حسابداری است.

یک استاد خوب استادی است که خود عاشق حسابداری بوده و شمارا نیز عاشق آن می‌کند؛ به بهترین نرم‌افزارهای حسابداری مسلط بوده و به‌راحتی می‌تواند اطلاعات و مهارت‌های خود را به شما انتقال دهد.

مطالعه بیشتر: بهترین اساتید حسابداری اصفهان و تهران

1- استاندارد بودن آموزش‌ها


موسسه‌ای استاندارد و حرفه‌ای است که یادگیری حسابداری را فقط به مباحث تیوری محدود نکند بلکه در کنار مباحث تیوری، بخش عملی را آموزش داده و کارآموزان و حرفه جویان حسابداری را برای ورود به بازار کار آماده کنند. همچنین باید آموزش نرم‌افزارهای حسابداری را هم به‌صورت موازی و در کنار مباحث تیوری پیش ببرند تا کارآموز بتواند دانسته‌های خود را محک بزند.

2- داشتن سایت حرفه‌ای و حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی


امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی و اینترنت، بسیاری از مشاغل به راه‌اندازی سایت و حضور در فضای مجازی (اینستاگرام) برای کسب‌وکار خود روی آورده‌اند که آموزشگاه‌های حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سایت‌های آموزشی و فضای مجازی این بستر را فراهم می‌کنند تا آموزشگاه‌ها بتوانند در مورد دوره‌ها و آموزش‌های خود به کاربران اطلاع‌رسانی کنند.

داشتن یک وب‌سایت کامل که در آن مقالات و آموزش‌های رایگان زیادی برای استفاده کاربران قرارگرفته است و یک پیج اینستاگرام با محتواهای آموزشی کاربردی، یک نقطه قوت محسوب می‌شود و نشان‌دهنده این است که آموزشگاه اطلاعات بسیار مهم و بیشتری را برای ارایه در دوره‌های خود دارد.

سایت و حضور آموزشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی یک ابزار مهم جهت سنجش عملکرد یک آموزشگاه است؛ چنانچه آموزشگاهی دارای سایت نبوده و حضور ضعیفی در شبکه‌های اجتماعی داشت بهتر است وسواس به خرج داده و در انتخاب آن به‌عنوان آموزشگاه برتر حسابداری شک کنید.

3- محیط و ابزاری یادگیری مناسب


بهترین آموزشگاه حسابداری، آموزشگاهی است که محیط آموزشی مناسبی داشته باشد و به رفاه کارآموزان در حین شرکت در دوره اهمیت دهد. یک محیط مناسب آموزشی باید علاوه بر رعایت بهداشت محیط، گنجایش لازم جهت برگزاری کلاس‌ها را داشته باشد و تعداد رایانه‌های موجود در آن متناسب با تعداد شرکت‌کنندگان هر دوره باشد.

4- معرفی به کار


چنانچه آموزشگاهی معرفی به کار دارد این ویژگی را به فال نیک بگیرید، چراکه نشان می‌دهد آموزشگاه به سیستم آموزشی خود اطمینان کامل دارد و ازآنجایی‌که توانسته است حسابداران خوبی را وارد بازار کار کند شرکت‌ها و کارفرمایان با اطمینان با آن‌ها همکاری می‌کنند.

5- داشتن شهریه مناسب و مقرون‌به‌صرفه


با توجه به این‌که "هیچ ارزانی بی‌علت نیست" در انتخاب آموزشگاه مناسب باید توجه داشته باشید که داشتن شهریه ارزان، ملاک و شاخص مناسبی جهت ارزیابی یک آموزشگاه به‌عنوان برترین آموزشگاه حسابداری محسوب نمی‌شود.

به‌عبارتی‌دیگر داشتن شهریه مقرون‌به‌صرفه در کنار ارزیابی و بررسی ملاک‌های دیگر، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری درباره انتخاب آموزشگاه حسابداری کمک کند.

6- ارایه مدرک معتبر در پایان دوره


بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها جهت استخدام نیروی کار خود، به مدارک آن توجه بسیار زیادی می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، مدرک کسب‌شده در آموزشگاه‌های معتبر، تاثیر بسیار زیادی بر استخدام شما در شغل حسابداری دارد.

یکی از مهم‌ترین این مدارک، مدرک فنی-حرفه‌ای است که نه‌تنها در ایران، بلکه در خارج از کشور هم دارای اعتبار است.

ازآنجایی‌که شما قرار است ساعات زیادی را به آموزش حسابداری در آموزشگاه‌ها بپردازید سعی کنید آموزشگاه‌هایی را جهت گذراندن دوره انتخاب کنید که زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای بوده و در پایان دوره به شما مدرک فنی حرفه‌ای ارایه می‌دهند.

(آموزشگاه‌هایی هستند که مدرک بین‌المللی معتبر و قابل ترجمه ارایه می‌دهند که شرکت در دوره‌های این آموزشگاه‌ها برای شما یک امتیاز محسوب می‌شود.)

7- برگزاری همایش‌ها، سمینار وبینارهای مختلف


همان‌طور که می‌دانید شرکت در همایش، سمینار و وبینارها یکی از راه‌های افزایش اطلاعات و همچنین تبادل اطلاعات محسوب می‌شود. آموزشگاه‌هایی که اهداف آموزشی برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد جهت افزایش آگاهی و دانش مخاطبان خود اقدام به برگزاری سمینار و وبینارهای مختلف در حوزه آموزشی خود می‌کنند.

درنتیجه می‌توان گفت برگزاری این رویدادها از طرف آموزشگاه‌ها می‌تواند یکی از معیارهای سنجش عملکرد آن‌ها محسوب شود.

آموزشگاه حسابداری

معرفی برترین آموزشگاه‌های حسابداری ایران


تعداد زیادی از آموزشگاه و موسسات حسابداری در سرتاسر ایران مشغول به فعالیت هستند. در ادامه قصد داریم با توجه به معیارهای گفته‌شده، بهترین آموزشگاه‌های حسابداری را به شما معرفی کنیم.

بهترین آموزشگاه حسابداری در اصفهان (و تهران)


آموزشگاه حصین حاسب یکی از بهترین و مشهورترین آموزشگاه حسابداری در اصفهان است که در سال‌های اخیر شعبه‌ای از آن در تهران هم مشغول به فعالیت است. این آموزشگاه، آموزش‌های خود را به‌صورت حضوری، آنلاین و بسته‌های آموزش آفلاین (پکیج) ارایه می‌دهد. به دلیل برگزاری دوره‌های آنلاین و پکیج‌های آفلاین، آموزش‌های این موسسه منحصر به استان اصفهان و تهران نیست و افراد زیادی از سراسر ایران هرساله در دوره‌های آن‌ها شرکت می‌کنند.

ازجمله مزایای آموزشگاه حصین حاسب که باعث برتری آن نسبت به سایر آموزشگاه‌های حسابداری در اصفهان شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. معرفی به کار بعد از پایان دوره

 

  1. ارایه مدرک فنی حرفه‌ای و مدرک بین‌المللی قابل ترجمه

 

  1. کار و تمرین با پروژه‌های واقعی جهت آمادگی افراد برای ورود به بازار کار

 

  1. داشتن سایت کامل که فیلم و اطلاعات رایگان زیادی را برای آموزش در اختیار افراد قرار می‌دهد.

 

  1. داشتن پیج اینستاگرام قوی که به‌صورت مستمر آموزش‌های کاربردی زیادی در آن قرار می‌گیرد.

 

  1. فیلم‌های و فایل‌های هر جلسه بعد از پایان هر کلاس، جهت تمرین و تکرار کارآموزان، داخل سایت قرارگرفته شده و کاربران به‌صورت نامحدود می‌توانند از فایل‌ها استفاده کنند.

 

  1. وجود پشتیبان‌های حرفه‌ای جهت راهنمایی و پاسخگویی به مشکلات احتمالی

 

  1. برگزاری وبینارهای رایگان به‌صورت دوره‌ای برای افزایش و تبادل اطلاعات بین اساتید و کارآموزان

 

  1. داشتن سایت مجزا جهت کاریابی برای حسابداران و برون‌سپاری کارهای حسابداری و مالی برای کارفرمایانازجمله دوره‌های که آموزشگاه حصین حاسب برگزار می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:  • دوره حضوری کارورزی (اصفهان و تهران)

 

  • دوره حسابداری جامع شرکت‌ها

 

  • دوره آنلاین و آفلاین حسابداری خدماتی-بازرگانی

 

  • دوره آنلاین مشاوران مالیاتی

 

  • دوره آنلاین و آفلاین حسابداری شرکت‌های پیمانکاری

 

  • دوره آفلاین حسابداری تولیدی

 

  • دوره آفلاین آموزش سامانه های دولتی

 

  • دوره آفلاین حسابداری حقوق و دستمزد

 

  • دوره آفلاین حسابداری از صفر مختص کاربران اینستاگرام

 

  • دوره آفلاین محاسبه گردش موجودی مواد و محصولات شرکت‌های تولیدی

 

  • دوره آفلاین حسابداری پیمانکاری از صفر مختص کاربران اینستاگرام

 

  • دوره میز کار زونکنراه های ارتباطی با آموزشگاه حصین حاسب


آدرس دفتر اصفهان: کوی کشوری، بلوار بوستان،بوستان 3، مجتمع تجاری اداری رویال سنتر، طبقه دوم، واحد1

آدرس دفتر تهران: تهران، جنت آباد جنوبی، لاله شرقی، جنب شیرینی فروشی گلستان، بن بست شیراز، پلاک 1، طبقه دو، واحد5

www.hacinhaseb.com

تلفن: 09131868554مطالعه آزاد: بهترین دوره حسابداری بازار کار

بهترین آموزشگاه حسابداری در تهران


مرکز آموزش حسابداران خبره

مرکز آموزش حسابداران خبره یکی از بهترین آموزشگاه‌های آموزش حسابداری در تهران که توسط دانشگاه صنعت نفت و انجمن حسابداران خبره ایران پایه‌گذاری شده است. این مرکز آموزشی دوره‌های حسابداری را به‌صورت بلندمدت و کوتاه‌مدت (حضوری و آنلاین) برگزار می‌کند. دوره حضوری جامع حسابداری این آموزشگاه، مجموعاً شامل 236 ساعت است. این آموزشگاه علاوه بر آموزش حسابداری دوره‌های تخصصی زبان انگلیسی، MBA، مدیریت اجرایی، بورس و بازارهای مالی را نیز آموزش می‌دهد. ازجمله دوره‌های برگزاری شده توسط این آموزشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوره حضوری و آنلاین جامع کاربردی حسابداری

 

  • دوره حضوری و آنلاین سرپرستی امور مالی

 

  • دوره حضوری و آنلاین عالی پرورش مدیر مالی

 

  • دوره حضوری و آنلاین عالی مشاور بیمه‌ای خبره

 

  • دوره حضوری و آنلاین عالی مشاور مالیاتی خبره

 

  • دوره حضوری و آنلاین جامع قوانین و مقررات

 

  • دوره حضوری و آنلاین عالی پرورش هییت‌مدیره خبره (با رویکرد مالی)

 

  • دوره حضوری و آنلاین مدیریت اجرایی MBA

 

  • دوره حضوری و آنلاین مدیریت اجرایی DBAبا مراجعه به سایت این آموزشگاه به‌راحتی می‌توانید از دوره‌های در حال برگزاری و مدت‌زمان هر دوره اطلاع پیدا کنید.

راه های ارتباطی با آموزشگاه حسابداران خبره


آدرس: تهران، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، بین سپند و شاداب، کوچه نوید، پلاک 23

www.pact.ir

برترین آموزشگاه در تبریز


آموزشگاه سپیدار

این آموزشگاه، آموزش حسابداری ویژه بازار کار را دارد و افراد بعد از شرکت در دوره‌های این آموزشگاه می‌توانند مدرک فنی حرفه‌ای دریافت کنند.

ازجمله دوره‌های حسابداری که در این آموزشگاه برگزار می‌شود عبارت‌اند از:

  • دوره حسابداری مقدماتی تکمیلی

 

  • دوره حسابداری حقوق و دستمزد

 

  • دوره حسابداری صنعتی

 

  • دوره حسابداری به کمک نرم‌افزارهای کامپیوتریاین آموزشگاه در دوره‌های حسابداری خود، نرم‌افزار سپیدار سیستم (همکاران سیستم) و رافع را آموزش می‌دهد.

راه های ارتباطی با آموزشگاه فنی حرفه ای سپیدار


شعبه  مرکزی :‌ تبریز خیابان امام ایستگاه تپلی باغی به سمت آبرسان نرسیده به بانک سپه

شعبه 1 : تبریز خیابان امام نرسیده به چهار راه آبرسان جنب بانک کشاورزی طبقه فوقانی بازار مرجان

www.sepidarac.com

بهترین آموزشگاه حسابداری در قم


آموزشگاه شبستری

این آموزشگاه در زمینه‌های مختلفی ازجمله حسابداری، سخت‌افزار، ICDL، زبان انگلیسی و ... فعالیت می‌کند. ازجمله دوره‌های حسابداری که این آموزشگاه برگزار می‌کند عبارت‌اند از:

  • حسابداری دستی عمومی، اصول پایه حسابداری

 

  • حسابداری کامپیوتری با برنامه هلو

 

  • اکسل در حسابداری

 

  • حسابداری تکمیلی

 

  • حسابداری صنعتی

 

  • حسابداری کامپیوتری تخصصی با برنامه سپیدار همکاران سیستم

 

  • کارگاه کارآموزی

 

  • دوره ویژه مبارزه با پول‌شویی

 

  • حسابداری دولتی

 

  • حسابداری ویژه انبار

 

  • حسابداری پیمانکاریراه های ارتباطی با آموزشگاه شبستری


آدرس: قم،خیابان ارم، مقابل پاساژ قدس، کوچه جنب هتل ارم

www.shabestary.ir

بهترین آموزشگاه حسابداری در خوزستان


این آموزشگاه در زمینه‌های مختلفی ازجمله حسابداری، کامپیوتر، گرافیک، هنر و ... فعالیت می‌کند.

ازجمله مباحثی که آموزشگاه در دوره جامع حسابداری خود آموزش می‌دهد عبارت‌اند از:

  • حسابداری موسسات خدماتی

 

  • حسابداری بازرگانی

 

  • حسابداری پیمانکاری

 

  • حسابداری صنعتی

 

  • مباحث مالیاتی شامل اظهارنامه‌های ارزش‌افزوده، عملکرد و معاملات فصلی

 

  • حسابداری حقوق و دستمزد و لیست بیمهراه های ارتباطی با آموزشگاه چمران خوزستان


آدرس: اهواز، خیابان نادری، بین ادهم و گندمی، روبروی حسینیه کاظمین، مجتمع آموزشی چمران

www.chamrankhz.ir

برترین آموزشگاه در کرمان


آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد ایلیا

ازجمله دوره‌های حسابداری که این آموزشگاه برگزار می‌کند عبارت‌اند از:

  • حسابداری و مالی

 

  • آموزش بورس

 

  • کاربرد اکسل در حسابداری

 

  • نرم‌افزار نوسا

 

  • نرم‌افزار سپیدار سیستم

 

  • اصول حسابداریراه های ارتباطی با آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد ایلیا


آدرس: کرمان، خیابان بهشتی، نبش کوچه 5

www.iliatc.com

بهترین آموزشگاه  در مشهد


آموزشگاه فنی و حرفه‌ای فارسیان مشهد

این آموزشگاه به آموزش جامع حسابداری ویژه بازار کار می‌پردازد. ازجمله ویژگی‌های این آموزشگاه می‌توان به معرفی به کار آن اشاره کرد. افراد بعد از شرکت در دوره‌های این آموزشگاه می‌توانند مدرک فنی حرفه‌ای دریافت کنند.

راه های ارتباطی با آموزشگاه فنی و حرفه ای فارسیان


آدرس: مشهد،بلوار معلم،نبش معلم 45،پلاک 1، طبقه اول

www.farsian-academy.com

بهترین آموزشگاه حسابداری در شیراز


آموزشگاه حسابداری نارون حساب

این آموزشگاه درواقع یک شرکت حسابداری است که خدمات مشاوره حسابداری، حسابرسی، مدیریت مالی، فروش نرم‌افزار حسابداری سپیدار و نرم‌افزار فروشگاهی دشت را انجام می‌دهد و در کنار آن اقدام به آموزش دوره‌های حسابداری نیز می‌کند. ازجمله دوره‌های حسابداری که این آموزشگاه برگزار می‌کند عبارت‌اند از:

  • آموزش حسابداری

 

  • دوره ویژه بازار کار

 

  • دوره مالیاتی

 

  • دوره تهیه صورت‌های مالی

 

  • دوره تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی

 

  • دوره حسابداری صنعتی

 

  • دوره استانداردهای حسابداری

 

  • دوره IFRS فارسی

 

  • آموزش نرم‌افزار

 

  • آموزش حسابرسیراه های ارتباطی با آموزشگاه حسابداری نارون


آدرس: شیراز، بلوار پاسداران، روبروی درمانگاه محمد رسول الله، نبش کوچه 68، مجتمع فوقانی تیرازپس، طبقه 2 واحد 6

www.narvanaccounting.irدر ادامه لیستی از آموزشگاه‌های معتبر حسابداری در ایران آورده شده است:

جدول1-معرفی بهترین آموزشگاهجدول2-

جدول 3

جدول 4جدول5جدول6جدول7

جمع بندی


همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم با توجه به بازار کار داغ شغل حسابداری و پرطرفدار بودن این شغل، در شهرهای مختلف موسسات زیادی اقدام به آموزش این مهارت کرده‌اند. در این مقاله ما سعی کردیم معیارهای مهم جهت انتخاب بهترین آموزشگاه حسابداری را به شما معرفی کرده و سپس لیستی از بهترین آموزشگاه‌های حسابداری در شهرهای مختلف به شما معرفی کنیم.

 چنانچه در شهر و محل سکونت شما، آموزشگاه خوبی در حوزه حسابداری وجود دارد که در لیست بالا به آن اشاره نشده است می‌توانید در بخش کامنت ها، آن را به دیگران معرفی کرده و تجربه خود از آموزش در آن آموزشگاه را با بقیه به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

 بهترین آموزشگاه حسابداری تهران

دانلود نسخه PDF مقاله

نظرات خود را ثبت نمایید