8 روش کسب درآمد در حسابداری

تاریخ انتشار: 1402/06/20

8 روش کسب درآمد در حسابداری

یکی از اهداف مهم در هر رشته ای برای افراد، کسب درآمد است. رشته‌ی حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اما راههای دستیابی به این درآمد در حسابداری چیست؟

چه چالش های درآمد زایی در حین کار برای افراد شاغل در این حوزه پیش می آید؟!

راههای مواجه شدن با این چالش ها را می دونید؟!

بدون آموزش اصول اولیه می توانید در رشته حسابداری موفق شوید و به کسب درآمد بالا برسید؟

از رشته حسابداری چگونه کسب درآمد کنم؟


در ابتدا باید بدانیم این موضوع از چه اهمیتی برخوردار است!

همانطور که می دانید رشته حسابداری یکی از رشته های پرطرفدار در ایران است که از بازار کار خوبی برخوردار است. افراد هزینه های زیادی را صرف آموزش حوزه‌های حسابداری و دریافت مدرک در رشته حسابداری می کنند تا با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد، بتوانند مشغول به‌کار شوند.

آیا صرف کسب مدرک در رشته ی حسابداری کافی است؟


شاید با دریافت یک مدرک بتوانید یه حسابدار معمولی با حقوقی مانند سایر مشاغل باشید اما برای اینکه بتوانید به درآمد بالایی در حسابداری برسید باید این نکته را در نظر بگیرید که تا مهارت و توانایی لازم را کسب نکنید نمی توانید در این رشته موفق شوید.


مهارت های لازم استخدام که کارفرمایان به آنها اهمیت می دهند

روش های کسب درآمد در رشته حسابداری


در این مقاله سعی داریم روش های کسب درآمد در رشته حسابداری را برای شما ارایه بدیم. در زیر به 8 روش مهم و کلیدی اشاره کرده ایم:

1- فروش آنلاین


اطلاعات حسابداری خود را از طریق سایت آنلاین بفروش برسانید.

پیشرفت تکنولوژی باعث شد تا افراد بتوانند از طریق اینترنت کسب و کار خود را گسترش دهند. حسابداری نیز از این امر مستثنی نیست و به راحتی می توانید به کمک اینترنت، دانش و اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهید. می توانید از سایت های مختلف استفاده کنید یا یک سایت شخصی برای خود راه اندازی کنید و محصولات و خدمات خود را بفروشید.

برای فروش آنلاین و ترغیب کاربران به خرید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

1-صادقانه رفتار کنید و مشتری را دور نزنید؛

2-گاهی اوقات محصولات خود را با تخفیف بفروشید؛

3-رضایت سایر مشتری ها از خریدشان را به نمایش بگذارید؛

4-بعضی محصولات خود را به همراه یک اشانتیون قرار دهید؛

5-برای خرید کاربران ضمانتی را قرار دهید تا آنها از بابت خرید محصول ترسی نداشته باشند و بتوانند به شما اعتماد کنند؛

6-روند سفارش و پرداخت ها به ساده ترین حالت ممکن وجود داشته باشد؛

7-امکان چندین روش پرداخت را برای کاربران قرار دهید؛

8-بازخوردهای مشتریان را اهمیت دهید؛

9-افزایش کیفیت محتواهای سایت تون و قرارگرفتن در صدر نتایج سرچ گوگل که باعث افزایش نرخ کلیک کاربران و در نتیجه فروشتان می شود.

فروش آنلاین در هر زمینه ای نیاز به تبلیغات درست دارد.

برای تبلیغات و فروش خود میتوانید از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، واتساپ، تلگرام و ... استفاده کنید که در پاراگراف بعدی توضیح دادیم.

2-تبلیغات و فروش محصولات و خدمات حسابداری از طریق شبکه های مجازی


یکی از روشهای کسب درآمد در حسابداری با تبلیغ و فروش در شبکه هایی مثل اینستاگرام و... هست مثلا می توانید این کارها را انجام دهید:

- تهیه فایل های خام حسابداری مانند فایل خام اکسل حقوق و دستمزد؛

- تهیه ی پکیج های آموزشی حسابداری و تبلیغ در استوری ها و پست های اینستاگرام یا در گروه های واتساپی؛

- برگزاری لایوهای اینستاگرامی و ترغیب فالورها به خرید محصولات.

در کنار شبکه های مجازی برای تبلیغات بیشتر می توانید از افزونه های ارسال پیامک به افراد مختلف نیز استفاده کنید.

3-نوشتن کتاب‌ها در قالب فایل الکترونیکی


در حال حاضر هزینه های چاپ و قیمت کاغذ بالا است و گاهی چاپ یک کتاب اصلا صرفه‌ی اقتصادی ندارد لذا افرادی که توانایی نویسندگی کتاب در زمینه های حسابداری را دارند می توانند کتابهای خود را به صورت فایلهای صوتی یا متنی آنلاین تهیه کنند و از این طریق دانش حسابداری خود را در اختیار افراد قرار دهند، با این شیوه، هزینه ی گزافی را بابت چاپ نمی‌دهند و راحت تر نیز به درآمد می رسند.

4- کار تمام وقت در زمینه های حسابداری


بازار کار در رشته حسابداری نسبت به سایر رشته ها بالاتر است پس اگر توانایی ها و تجربه شما کافی باشد می توانید در یک شرکت یک کار تمام وقت پیدا کنید و از این راه به کسب درآمد برسید.

آیا برخورداری از توانایی های معمولی که همه دارند، در حسابداری کافی است؟

همانطور که این رشته بازار کار خوبی دارد، افراد زیادی هم درخواست استخدام در این حوزه را دارند و رقیبهای زیادی دارید پس طبیعتا افرادی زودتر در این حوزه استخدام می شوند که از نظر توانایی نسبت به بقیه برتری هایی دارند؛ بنابراین بهتر است آموزش ها و مهارت های خود را بالا ببرید تا در مصاحبه های استخدامی با تسلط کافی حاضر شوید.

آموزشگاه حصین حاسب نیز در این زمینه کلاسهای آموزشی مختلفی دارد که بعد از آموزش در دوره های این آموزشگاه می‌توانید به عنوان حسابدار و کمک حسابدار معرفی به کار شوید.

جهت دیدن دوره های آموزشی آموزشگاه ما می توانید به صفحه ی اصلی سایت رجوع و از لیست دوره ها و قیمت هر کدام اطلاع پیدا کنید.

5-رزومه ی کاری خود را بهبود و به روز کنید


اگر می خواهید در حسابداری موفق شوید و به درآمد برسید باید اصول تهیه یک رزومه ی خوب را رعایت کنید. استفاده از یکسری از کلمات کلیدی نیز می تواند تاثیر زیادی در رزومه شما داشته باشد و کارفرماها بیشتر راغب می شوند تا رزومه‌ی شما را مطالعه کنند.

برای فراهم سازی یک رزومه خوب به اینفوگرافی زیر که در پیج اینستاگرامی کاریابی ما نیز منتشر شد دقت کنید.

کسب درآمد-نکات رزومه نویسی

سایت هایی برای ساخت رزومه کاری به صورت آنلاین نیز هستند مانند سایت کاربوم، سایت جاب ویژن، سایت ایران استخدام و...که با دریافت مشخصات و اطلاعاتی از شما یک رزومه آنلاین برای شما می سازند.

برخی سایت های رزومه ساز آنلاین


کسب درآمد در حسابداری-سایتهای رزومه ساز

همچنین می توانید از مقاله هایی که در سایت های مختلف هست کمک بگیرید تا یک رزومه حرفه ای بنویسید و نیز می توانید پستهای اینستاگرامی پیج کاریابی حصین حاسب را که مربوط به رزومه نویسی هست ببینید و یاد بگیرید. ساخت یک رزومه‌ی عالی تاثیر به سزایی در کسب درآمد از حسابداری دارد. پس از رزومه نویسی حرفه ای غافل نشوید.

6-مدارک خود را ارتقاء و پیشرفت دهید


برای کسب یک جایگاه بالا در حسابداری مانند مدیر مالی یا مدیر حسابداری و... باید مدارک و تحصیلات دانشگاهی خود را ارتقاء دهید و یک قدم جلوتر از بقیه باشید.

چطور می توانیم برای کسب درآمد، جلوتر از سایر افراد باشیم؟

پردرآمدترین فرصتها بیشتر برای افرادی است که مدارک پیشرفته ای دارند. این کار مستلزم صرف وقت است که با توجه به اینکه در حسابداری می توانید نسبت به سایر رشته ها زودتر موفق شوید، لذا ارزش سرمایه گذاری را دارد. البته اگر تمایلی به کسب مدرک ازطریق دانشگاه ندارید می توانید با شرکت در کلاسهای آموزشی در آموزشگاه های معتبر و یا تهیه ی پکیج‌های آموزشی اطلاعات حسابداری خود را بالا ببرید.

7-بازار و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید


راه اندازی یک کسب و کار مستقل در حوزه های حسابداری می تواند شما را به درآمد خوبی برساند. کسب درآمد وقتی لذت بخش تر می شود که محل کار، نوع کار، میزان حق الزحمه و ... در کنترل خودتان باشد و این مستلزم این امر است که بتوانید بدون وابستگی به سایر افراد برای خودتان کار کنید و انگیزه و علاقه لازم را داشته باشید.

طبیعتا هر کاری که مستقلا راه اندازی شود در ابتدا ممکن است ضرر و زیان هایی به همراه داشته باشد ولی اگر در حسابداری از این طریق به دنبال درآمد بالا هستید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • باید متعهد به یادگیری و اجرای بهترین روشها باشید؛

 

  • به مهارت های خود ایمان کافی و کامل داشته باشید؛

 

  • بدانید که مهارت های شما ارزشمند است؛

 

  • اعتماد به نفس خود را هیچ گاه از دست ندهید؛

 

  • هر لحظه تمایل به بکارگیری خلاقیت و ابتکار فراوان در کارتان داشته باشید؛

 

  • ریسک پذیر باشید؛

 

  • پیشنهادات و انتقادات افرادی که بالاتر از خودتان هستند و قبلا در حوزه های مستقل فعالیت داشته اند را پذیرا باشید؛

 

  • بی‌شک یک اصل مهم برای موفقیت در حسابداری، آموزش اصولی مهارت ها و آموزش های این رشته است.سوالات کلیدی که باید از خود بپرسید


چند تا از سوالاتی که با پاسخ به آنها می توانید دریابید که آیا شما انگیزه و علاقه لازم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در زمینه حسابداری را دارید سوالات زیر است:

- آیا در جذب پروژه حسابداری نمی دانید دقیقا چقدر قیمت دهید؟

- لینک های خیلی خوبی را می شناسید ولی نمی توانید ارتباط منجر به پول برقرار کنید؟

- کارت ویزیت خودتان را به خیلی ها ارایه دادید ولی حتی یک نفر هم تا حالا با شما تماس نگرفته است؟

- در پرزنت افراد احساس می‌کنید کم آوردید و طرف مقابل را خیلی قدرتمند در فنون بیان می بینید؟

و سوالات دیگر از این دست ...

8-پروژه های حسابداری بگیرید


اولین قدم برای اینکه با شرکتهایی که پروژه های خود را به افراد می سپارند آشنا شوید این است که در جریان اخبار و آگهی های روزانه ی استخدامی باشید.

چطور میتونیم راحت تر در جریان آگهی ها باشیم؟!

- با عضویت در کانال های استخدامی و کاریابی که دور کاری و برونسپاری دارند، می توانید راحت تر با کارفرماها در ارتباط باشید و پروژه ی دلخواه تان را بردارید. هر چه ارتباط کاری خود را افزایش دهید و کار خود را به موقع و به بهترین شکل انجام دهید احتمال اینکه شرکتها به شما اعتماد کنند و پروژه های خود را به شما بسپارند بیشتر است.

- عضویت در شبکه‌ی اجتماعی لینکدین نیز که یکی از شبکه‌های مرتبط با فضای کسب و کار است می‌تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند.

جمع بندی پایانی


در این مقاله با روش های کسب درآمد از رشته حسابداری آشنا شدید چند روش افزایش درآمد از این رشته رو در قالب یک پست در پیج اینستاگرامی حصین حاسب نیز آوردیم. امیدواریم ببینید و استفاده کنید.

در پایان اگر شما یک فرد موفق در حوزه حسابداری هستید و در حسابداری به درآمدهای بالایی رسیده‌اید، راهکارهای خود را برایمان کامنت کنید.

بیشتر بخوانید:

 معرفی پولسازترین مشاغل در رشته حسابداری

دانلود نسخه PDF مقاله

نظرات خود را ثبت نمایید