معافیت‌های هدفمند مالیاتی افزایش مشارکت در تولید را به همراه دارد

تاریخ انتشار: 1403/02/14

معافیت‌های هدفمند مالیاتی افزایش مشارکت در تولید را به همراه دارد

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص ارایه لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از طرف دولت به مجلس و تمرکز این لایحه بر کاهش مالیات بر تولید و تشویق مردم به مشارکت در تولید و تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم اظهار داشت: مسیر رسیدن به توسعه، سرمایه‌گذاری مولد و رشد اقتصادی از محل افزایش جذابیت پروژه‌های تولیدی است.

 وی مهم‌ترین مشوق در دسترس دولت برای توسعه اقتصادی را اعطای مشوق‌های مالیاتی عنوان کرد و افزود: یکی از روش‌های مشارکت دادن مردم در تولید و تشویق آنها روی آوردن به اقدامات شفاف و مولد اقتصادی و حمایت جدی دولت از بازار سرمایه و اعطای مشوق‌های مالیاتی هدفمند است.

نماینده مردم سپیدان در مجلس با اشاره به اینکه تغییرات حاصل شده در این لایحه موجب افزایش جذابیت تولید و کاهش ریسک آن خواهد شد، بیان کرد: می‌توانیم با جذب واقعی سرمایه‌هایی که در دست مردم است در بخش تولید اقدام به سرمایه‌گذاری در حوزه مولد کنیم و باعث خروج رکود از چرخه تولید شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معافیت‌های هدفمند مالیاتی منجر به افزایش مشارکت مردم در تولید کشور خواهد شد، افزود: کاهش مالیات‌های تولید نه‌تنها به کسب‌وکار‌های موجود انگیزه می‌دهد تا فعالیت‌های خود را افزایش دهند، بلکه بازیگران جدید را برای ورود به بازار تشویق می‌کند و رقابت و نوآوری را تقویت می‌کند.

علیزاده خاطرنشان کرد: از طرف دیگر تغییر پایه‌های مالیاتی مبتنی بر اخذ مالیات از مجموع درآمد به جای اخذ مالیات از نیروی کار موجب خواهد شد تولید بیش از قبل رقابت‌پذیر شده و سرمایه به سمت آن جریان یابد.

دانلود نسخه PDF خبر

نظرات خود را ثبت نمایید