پیش نویس موافقت‏نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین ایران و تانزانیا نهایی شد

تاریخ انتشار: 1402/12/22

پیش نویس موافقت‏نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین ایران و تانزانیا نهایی شد

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، پیش نویس موافقت‏نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری متحده تانزانیا به‏ منظور حذف مالیات مضاعف در مورد مالیات‏های بر درآمد و جلوگیری از فرار مالیاتی پس از برگزاری جلسات کارشناسی مفصل بین دو کشور در «دارالسلام» پایتخت تانزانیا نهایی شد و به امضای مقدماتی حسین عبداللهی، مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی جمهوری اسلامی ایران و ویلیام ام. موجا، کمیسیونر عامل اداره تحلیل سیاست‏های وزارت دارایی تانزانیا رسید.

حسین عبدالهی، مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در این خصوص گفت: دور سوم مذاکرات از تاریخ 25 تا 28 دی ماه سال جاری برمبنای پیش نویس جدید و به روزرسانی شده برگزار شد و در کلیه موارد توافق دوجانبه حاصل شد و متن پیش‌نویس موافقت­نامه به پاراف روسای دو هیات رسید.

عبدالهی خاطرنشان کرد: این موافقت‏نامه، اهداف گوناگونی از قبیل حذف مالیات مضاعف در دو کشور، جذب سرمایه‌ گذاری مستقیم، توسعه بیشتر روابط اقتصادی و گسترش همکاری‏های مالیاتی فیمابین، تبادل اطلاعات برای ارتقای شفافیت در رفتارهای مالیاتی طرفین، مساعدت در وصول مالیات، ارایه تسهیلات مالیاتی برای فعالان اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‏های بر درآمد بین دو کشور را مدنظر دارد.

وی افزود: مراحل امضای نهایی و تصویب این موافقت‌نامه در مجالس قانون­گذاری دو کشور در آینده نزدیک انجام خواهد شد. در مراسم امضای مقدماتی سند مزبور، علاوه بر هیات‌های مذاکره‌ کننده سازمان­های مالیاتی ایران و تانزانیا، حسین الوندی بهینه سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، نیز حضور داشت.

دانلود نسخه PDF خبر

نظرات خود را ثبت نمایید